90-lecie powstania Szpitala Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Krakowie.

26 września bieżącego roku w krakowskim Muzeum Lotnictwa miała miejsce uroczystość 90-lecia powstania Szpitala Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Krakowie.


W jubileuszu placówki wzięli udział byli i obecni pracownicy, przedstawiciele władz rządowych i samorządowych oraz dyrektorzy zaprzyjaźnionych szpitali z całego kraju. Państwową Straż Pożarną reprezentował st. bryg. Marek Bębenek Małopolski Komendant Wojewódzki.

Szpital MSWiA został oddany do użytku 21 maja 1929 roku. Placówkę, gotową do przyjęcia na oddziałach setki pacjentów, stworzyły Siostry Miłosierdzia, które prowadziły ją przez następne 11 lat. Zaraz po wojnie trafiła w ręce polskiego resortu spraw wewnętrznych. Każdego roku w izbie przyjęć placówki jest udzielana pomoc ok. 13 tys. pacjentom z całego regionu, a na oddziały trafia ok. 7,5 tys. z nich. Od kilku lat lecznica szczególnie skupia się na opiece nad najstarszymi chorymi.

Uroczystość 90-lecia placówki była okazją do wręczenia honorowych odznaczeń i została uświetniona koncertem Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej.

❮❮  Wróć do listy aktualności