Akcja społeczna "Strażacy - Medykom" – wsparcie Szpitala Powiatowego w Wadowicach przez strażaków i pracowników cywilnych Komendy Powiatowej PSP w Wadowicach oraz członków ochotniczych straży pożarnych z terenu gmin Andrychów i Wieprz.

W okresie wzmożonej walki wszystkich służb medycznych, ratowniczych oraz porządkowych a także wielu innych podmiotów związanej z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem skutków rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-CoV-2 w naszym kraju, funkcjonariusze i pracownicy Państwowej Straży Pożarnej oraz członkowie ochotniczych straży pożarnych, oprócz realizacji swoich ustawowych obowiązków związanych z gaszeniem pożarów oraz usuwaniem skutków innych miejscowych zagrożeń, postanowili czynnie włączyć się do cennej ogólnopolskiej akcji społecznej pod nazwą "Strażacy - Medykom", której celem jest zbiórka wyposażenia i środków ochrony osobistej niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania służb medycznych i niesienia pomocy potrzebującym.


15 kwietnia 2020 roku w ramach wsparcia dla lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych, sanitariuszy, salowych oraz pozostałych pracowników Szpitala Powiatowego im. Jana Pawła II w Wadowicach przedstawiciele komendanta powiatowego PSP w Wadowicach mł. bryg. Łukasz Drylski i mł. bryg. Marek Szydło przekazali na ręce przedstawicielki dyrekcji szpitala 60 szt. maseczek ochronnych typu FFP2 pozyskanych z prywatnych środków finansowych strażaków i pracowników cywilnych Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wadowicach oraz członków wszystkich ochotniczych straży pożarnych z terenu gmin Andrychów i Wieprz.

Odbierająca dar - przełożona pielęgniarek Iwona Biczak-Kamieńszczyk w imieniu swoim oraz wszystkich pracowników placówki złożyła na ręce strażaków wyrazy podziękowania za bezinteresowną pomoc.

Opracowanie: mł. bryg. Jacek Kolber (KP PSP w Wadowicach)
Zdjęcia: mł. bryg. Marek Szydło (KP PSP w Wadowicach)

 
 
 

❮❮  Wróć do listy aktualności