Dofinansowanie budowy strażnicy w Dąbrowie Tarnowskiej

7 maja 2019 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Małopolskiego umowę gwarantującą dofinansowanie projektu na ręce st. bryg. Marka Bębenka - małopolskiego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej przekazali: marszałek - Witold Kozłowski, wicemarszałek - Łukasz Smółka i Marta Malec-Lech z zarządu województwa. W wydarzeniu wzięli również udział Lesław Wieczorek - starosta powiatu dąbrowskiego, bryg. Krzysztof Kolarczyk - komendant powiatowy PSP w Dąbrowie Tarnowskiej i bryg. Piotr Stępień - naczelnik wydziału kwatermistrzowskiego KW PSP w Krakowie i Stanisław Bukowiec - radny województwa.


Środki finansowe w wysokości 1 mln zł, które zostaną przekazane na Fundusz Wsparcia Państwowej Straży Pożarnej umożliwią wykonanie prac związanych z budową strażnicy Komendy Powiatowej PSP w Dąbrowie Tarnowskiej wraz z magazynem przeciwpowodziowym.

Dzięki pracy małopolskich strażaków wszyscy możemy czuć się bezpiecznie. Swoją postawą codziennie udowadniają, że zasługują na zaufanie, jakim ich obdarzamy. Takie podejście do wykonywanych obowiązków należy nie tylko doceniać, ale również nagradzać. Dlatego zdecydowaliśmy o przekazaniu środków, które przyczynią się do poprawy komfortu ich pracy - mówił marszałek Witold Kozłowski.

Wysiłku i serca, jakie strażacy wkładają w swoją codzienną pracę, nie da się przecenić. Dlatego konsekwentnie wspieramy ich działania, dofinansowując modernizacje i remonty, zakup specjalistycznego sprzętu czy umundurowania. Środki w wysokości 1 mln zł umożliwią m.in. przeprowadzenie prac związanych z budową strażnicy - wyjaśnił wicemarszałek Łukasz Smółka.

Informacja Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego

https://www.malopolska.pl/aktualnosci/samorzad/milion-zlotych-na-budowe-straznicy-w-dabrowie-tarnowskiej

Materiał TVP3 Kraków.

https://krakow.tvp.pl/42516715/1-mln-zl-z-budzetu-wojewodztwa-na-wsparcie-budowy-straznicy-psp

 
 
 
 
 
 

❮❮  Wróć do listy aktualności