Halowe Mistrzostwa Polski w Dwuboju Pożarniczym

W dniach 21-22 lutego 2019 r. w Grudziądzu i Toruniu odbyły się XVII Międzynarodowe Halowe Mistrzostwa Polski w Dwuboju Pożarniczym W zawodach wzięły udział reprezentacje z poszczególnych województw naszego kraju, a także dwie drużyny zagraniczne: ze Słowacji i Białorusi. Tradycyjnie już gospodarzem mistrzostw była Komenda Wojewódzka PSP w Toruniu.


Reprezentacja woj. małopolskiego wystąpiła w składzie: Robert Skalniak (KM PSP Kraków), Bartłomiej Siepietowski (KM PSP Kraków),  Mateusz Jurkiewicz (KM PSP Tarnów) oraz kierownik drużyny Łukasz Łotocki (KW PSP Kraków).

Na szczególną uwagę zasługuję osiągnięcie Bartłomieja Siepietowskiego, który po zaliczeniu w pierwszym dniu zawodów bardzo dobrego wyniku na „setkę” (czas 17,28 sek.), uzyskał najlepszy wynik w klasyfikacji krajowej w konkurencji „wspinania przy użyciu drabiny hakowej na III piętro wspinani” (czas 14.05 sek.), co przełożyło się na zdobycie tytułu Mistrza Polski w Dwuboju Pożarniczym. Dobre wyniki zanotował również Mateusz Jurkiewicz, który potwierdził wysoki poziom przygotowania fizycznego zajmując siódme miejsce w klasyfikacji krajowej dwuboju pożarniczego.   

Szczegółowe wyniki dostępne na stronie internetowej KW PSP w Toruniu.

Opracował: kpt. Łukasz Łotocki

 
 
 
 

❮❮  Wróć do listy aktualności