Kolejne zbiórki krwi w ramach akcji "Krew dla Tomka".

W pierwszym tygodniu grudnia 2020 roku, w ramach przedsięwzięcia pod hasłem "Krew dla Tomka" dedykowanemu powracającemu do zdrowia po przeszczepie płuc st. ogn. Tomaszowi Kożuchowi z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Wadowicach, przeprowadzono kolejne akcje zbiórki krwi.


W sobotnie przedpołudnie 5.12.2020 roku w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Przytyku (powiat radomski, woj. mazowieckie) przeprowadzono akcję krwiodawstwa zorganizowaną przez OSP w Przytyku, OSP w Cerekwi oraz Klub Motocyklowy Strażaków "Riders of Flames" Chapter Radom; chęć oddania krwi zgłosiło kilkadziesiąt osób - ostatecznie udało się pozyskać ponad 20 litrów "eliksiru życia".

W dniu 6.12.2020 roku, tj. w mikołajkową niedzielę, w Domu Strażaka w Choczni (powiat wadowicki) odbyła się następna akcja krwiodawstwa; chęć oddania krwi zgłosiło 41 osób - ostatecznie od 36 krwiodawców zgromadzono ponad 16 litrów "czerwonych kropelek". Warto wspomnieć, że organizatorem tej zbiórki była Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Wadowicach, OSP w Choczni, Klub Motocyklowy Strażaków "Riders of Flames" Wadowice Mother Chapter, Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Wadoviana" i Firma Telekomunikacyjna "WadowiceNet".
Tego samego dnia w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Jadownikach (powiat brzeski) przeprowadzono bliźniaczą akcję zorganizowaną przez Klub Honorowych Dawców Krwi "MotoJadowniki" przy wsparciu OSP w Jadownikach i Urzędu Miejskiego w Brzesku; tutaj spośród ponad 70 osób, które chciały podzielić się najcenniejszym darem życia ostatecznie udało się pozyskać ponad 20 litrów krwi od 45 krwiodawców zakwalifikowanych do akcji.

Wszystkim, którzy przyczynili się choćby w najmniejszym stopniu do powodzenia akcji "Krew dla Tomka" po raz kolejny składamy serdeczne wyrazy podziękowania!!!

Przypominamy, że krew można oddawać do 15.12.2020 roku w terenowych oddziałach Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie pod hasłem „Krew dla Tomka” na numer
miejsca poboru M228.


Opracowanie: mł. bryg. Jacek Kolber (KP PSP Wadowice).
Zdjęcia: FB OSP Cerekiew, FB OSP Przytyk, FB OSP Jadowniki, Mariusz Jakubas.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

❮❮  Wróć do listy aktualności