Kontrola sanitarna na granicy polsko-słowackiej w Małopolsce

Strażacy w Małopolsce wspierają działania Karpackiego Oddziału Straży Granicznej, w ramach punktów kontroli sanitarnej na granicy polsko-słowackiej uruchomionych w dniu 11 marca 2020 r. w dwóch lokalizacjach: - Chyżne – Trstena oraz - Jurgów – Podspady.


W działanie punktów sanitarnych zaangażowane są służby medyczne, Straż Graniczna, Straż Pożarna, Policja, ITD, KAS oraz wojsko.

W punktach kontroli sanitarnej kontrolowane są osoby przyjeżdżające do Polski autobusami i busami. Podczas kontroli sanitarnej dokonywany jest pomiar temperatury. Funkcjonariusze służb odbierają karty lokalizacji pasażera i kierowcy oraz weryfikują zawarte w nich dane z dokumentami tożsamości. Karta kierowcy zawiera dodatkowe dane, m.in. numer rejestracyjny pojazdu i trasę przejazdu.

Strażacy przy punktach kontrolnych ustawili namioty, w których mają być odizolowani pasażerowie z podejrzeniem zakażenia. W przypadku osoby zgłaszającej złe samopoczucie i z podwyższoną temperaturą, dalsze czynności realizują służby sanitarne.

Materiał TVP 3 Kraków

Ruszyły kontrole sanitarne na przejściach granicznych ze Słowacją

 
 
 
 

❮❮  Wróć do listy aktualności