Kontrole obiektów narciarskich

Z inicjatywy Wojewody Małopolskiego Piotra Ćwika 12 lutego bieżącego roku odbyło się spotkanie z Małopolskim Komendantem Wojewódzkim PSP st. bryg. Markiem Bębenkiem, Małopolskim Wojewódzkim Inspektorem Nadzoru Budowlanego Andrzejem Macałką, a także z powiatowymi komendantami PSP oraz powiatowymi inspektorami nadzoru budowlanego.


Podczas spotkania podsumowano akcję ratunkową w Bukowinie Tatrzańskiej, prowadzoną po zerwaniu dachu z budynku wypożyczalni narciarskiej, które było wywołane silnymi podmuchami wiatru. Jak się okazało budynek nie został zgłoszony do organu administracji architektoniczno-budowlanej, co jest wymogiem nawet dla obiektów tymczasowych, niepołączone trwale z gruntem.

Należy zaznaczyć, że małopolskie służby od wielu lat prowadzą zintensyfikowane działania podczas wypoczynku letniego i zimowego, które mają na celu kontrolę bezpieczeństwa i legalności użytkowania obiektów i urządzeń budowlanych służących do aktywnego wypoczynku.

Biorąc pod uwagę wydarzenie w Bukowinie Tatrzańskiej, Wojewoda Małopolski Piotr Ćwik polecił, aby w ramach prowadzonych kontroli mocniejszy nacisk został położony na tzw. obiekty towarzyszące, znajdujące się w pobliżu wyciągów czy kolejek. Wyniki i wnioski z przeprowadzonych kontroli zostaną omówione pod koniec lutego. 


Zdjęcia: www.malopolska.uw.gov.pl

 

 
 
 

❮❮  Wróć do listy aktualności