Maseczki ochronne w darze dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wadowicach.

10 kwietnia 2020 roku strażacy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wadowicach otrzymali niespodziewany dar w postaci 170 szt. maseczek ochronnych, które w geście solidarności między służbami nieodpłatnie przekazał członek Ochotniczej Straży Pożarnej w Inwałdzie druh Wojciech Zieliński.


Maseczki uzupełnią stan posiadania KP PSP w Wadowicach i zostaną wykorzystane przez strażaków oraz pracowników cywilnych KP PSP w Wadowicach podczas wykonywania codziennych administracyjnych obowiązków służbowych związanych m.in. z codzienną obsługą interesantów załatwiających niezbędne, pilne i terminowe sprawy związane z ochroną przeciwpożarową.

Warto wspomnieć, że druh Wojciech Zieliński z własnej inicjatywy dołączył do licznego grona osób, które społecznie włączyły się do walki z epidemią koronawirusa, SARS CoV-2, wspierając służby ratownicze i porządkowe poprzez organizację zbiórek wyposażenia ochronnego dla pracowników służby zdrowia, strażaków i policjantów.

Strażacy i pracownicy cywilni KP PSP w Wadowicach serdecznie dziękują Druhowi Wojciechowi Zielińskiemu za bezinteresowną pomoc i wsparcie.

Opracowanie: mł. bryg. J. Kolber (KP PSP w Wadowicach)
Zdjęcia: mł. bryg. Marek Szydło (KP PSP w Wadowicach)

 
 

❮❮  Wróć do listy aktualności