Obchody Dnia Strażaka powiatu wielickiego

Dnia 19 maja 2019 miały miejsce obchody Dnia Strażaka powiatu wielickiego, które odbyły się  w Kłaju. Po Mszy Świętej w kościele pw. św. Józefa Robotnika, uczestnicy obchodów udali się na plac przy remizie OSP w Kłaju.


 W święcie strażaków udział wzięli m.in.: poseł na sejm RP Urszula Rusecka, senator RP Zbigniew Cichoń, starosta wielicki Adam Kociołek, wicestarosta wielicki Henryk Gawor, wójtowie gmin z terenu powiatu wielickiego oraz  kierownicy instytucji i podmiotów samorządowych szczebla powiatowego.

Uroczysty apel rozpoczął się od przyjęcia meldunku i przeglądu pododdziałów Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczych Straży Pożarnych przez Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej – st. bryg. Marka Bębenka.

Podczas obchodów zostały wręczone awanse na wyższe stopnie służbowe i odznaczenia resortowe. Następnie zaproszeni goście wygłosili okolicznościowe przemówienia. Poseł na sejm RP Urszula Rusecka wyraziła szczere uznanie dla wszystkich osób, które społecznie i zawodowo wypełniają strażacką służbę, za zaangażowanie i ofiarność podczas działań ratowniczo-gaśniczych oraz odczytała list Wiceprezes Rady Ministrów Beaty Szydło.

 
 
 
 
 
 
 

❮❮  Wróć do listy aktualności