Opryskiwacze, płyny wirusobójcze oraz środki ochronne dla kolejnych ochotniczych straży pożarnych z terenu powiatu wadowickiego.

 

Pomoc Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wadowicach w kolejnej akcji dostarczenia wyposażenia, płynów wirusobójczych oraz środków ochronnych dla ochotniczych straży pożarnych.


22 czerwca 2020 roku w siedzibie KP PSP w Wadowicach odbyło się uroczyste przekaznie drugiej partii specjalnych zestawów przenaczonych  m.in. do realizacji przez ochotnicze straże pożarne zadań związanych z zapobieganiemm, przeciwdziałaniem i zwalczaniem skutków rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-CoV-2 zakupionych w ramach pakietu medycznego Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej.

Zestawy składające się z opryskiwacza spalinowego, 5 kg koncentratu - środka wirusobójczego, 4 szt. kombinezonów ochronnych, 4 szt. półmasek ochronnych typu FFP2, 100 par nitrylowych rękawiczek ochronnych, 1 litra oleju silnikowego do opryskiwaczy oraz 4 szt. gogli ochronnych trafiły do wytypowanych jednostek OSP, w tym głównie do OSP z krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego.

 

Opracowanie i zdjęcia: mł. bryg. Jacek Kolber (KP PSP w Wadowicach).

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

❮❮  Wróć do listy aktualności