Powiatowe Obchody Dnia Strażaka w Proszowicach

W niedzielę 19 maja 2019 r. na Rynku w Proszowicach odbyły się uroczystości związane z powiatowymi obchodami Dnia Strażaka. Po uroczystej Mszy Św. w intencji strażaków, pododdziały Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczych Straży Pożarnych pod dowództwem mł. kpt. Tomasza Idzika zgrupowały się na płycie Rynku. W uroczystości udział brały poczty sztandarowe Ochotniczych Straży Pożarnych, które prowadził Komendant Gminny druh Andrzej Olender.


Przeglądu pododdziałów dokonał Małopolski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Marek Bębenek.

W obchodach udział wzięli przedstawiciele samorządu Miasta i Gminy Proszowice oraz powiatu proszowickiego, szefowie służb oraz organizacji współpracujących z Komendą Powiatową PSP w Proszowicach.

Podczas uroczystości zostały wręczone awanse na wyższe stopnie służbowe oraz odznaczenia dla strażaków Państwowej Straży Pożarnej, druhów Ochotniczych Straży Pożarnych oraz osób szczególnie zasłużonych dla ochrony przeciwpożarowej z terenu powiatu proszowickiego. Uroczystość zakończyły przemówienia okolicznościowe przybyłych gości, a obchody uświetnił występ Orkiestry Dętej z Wrocimowic.

 
 
 
 
 
 
 
 

❮❮  Wróć do listy aktualności