Powiatowe Obchody Dnia Strażaka w Suchej Beskidzkiej

18 maja 2019 r. na Zamku Suskim odbyły się powiatowe obchody Dnia Strażaka. Uroczystości rozpoczęła Msza Św. w intencji strażaków, która odbyła się w zamkowej kaplicy. Następnie na dziedzińcu Zamku miał miejsce uroczysty apel.


Małopolski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Marek Bębenek przyjął meldunek o rozpoczęciu uroczystości, po czym nastąpiło podniesienie flagi państwowej oraz odegranie hymnu narodowego.

Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Suchej Beskidzkiej powitał przybyłych na obchody gości, dziękując za obecność w tym ważnym dla strażaków powiatu suskiego dniu. Wśród zaproszonych znaleźli się m. in.: senator Andrzej Pająk, starosta suski Józef Bałos, Burmistrz Miasta Sucha Beskidzka Stanisław Lichosyt, przedstawiciele instytucji i władz samorządowych z terenu powiatu i gmin, przedstawiciele służb mundurowych oraz Związku Ochotniczych Straży Pożarnych .

Podczas apelu wręczono odznaczenia i awanse na wyższe stopnie służbowe, po czym oddano głos zaproszonym gościom. Senator Andrzej Pająk złożył gratulacje strażakom powiatu suskiego z okazji ich święta i podziękował za dotychczasową służbę.

 
 
 
 
 
 

❮❮  Wróć do listy aktualności