Pożar w budynku mieszkalnym

O godzinie 7.15 w dniu 25 listopada 2020 r. do SKKP PSP w Myślenicach wpłynęło zgłoszenie o wyczuwalnej woni dymu i okopconych oknach od wewnątrz w budynku mieszkalnym zlokalizowanym w miejscowości Rudnik.


Dyżurny operacyjny zadysponował do działań zastępy JRG Myślenice, OSP Rudnik, OSP Sułkowice. Na miejscu zdarzenia rozpoznano sytuację potwierdzając zadymienie w murowanym budynku mieszkalnym o 3 kondygnacjach.

Pierwsze działania na miejscu zdarzenia podjęli strażacy z OSP Rudnik. Wykonali dostęp do budynku oraz wprowadzili rotę ratowniczą w sprzęcie ochrony dróg oddechowych do wnętrza.  W środku obiektu odnaleźli i ewakuowali jedną osobę bez oznak życia. Mężczyzna znajdował się w korytarzu przy klatce schodowej na wózku inwalidzkim. Kolejni ratownicy podjęli u poszkodowanego próbę przywrócenia funkcji życiowych z wykorzystaniem defibrylatora AED bez powodzenia i przekazali osobę przybyłemu Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Jednocześnie prowadzono wewnątrz działania gaśnicze i przeszukanie pomieszczeń. W wyniku tych działań stwierdzono drugą osobę leżącą z oznakami zwęglenia ciała (odstąpiono od ewakuacji).

Przewietrzono obiekt usuwając produkty spalania, sprawdzono wykorzystując miernik tlenku węgla czy występuje dalsze zagrożenie. Wskazania przyrządu umożliwiły działania służb dochodzeniowych policji w celu określenia przyczyny powstania pożaru. Na miejscu akcji obecni byli również pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Burmistrz Sułkowic.

Łącznie w działaniach udział brało 6 zastępów i 27 strażaków.

 
 

❮❮  Wróć do listy aktualności