Pożegnanie st. bryg. Pawła Knapika

W dniu 27 maja 2019 w siedzibie Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej odbyło się pożegnanie st. bryg. Pawła Knapika, który  z dniem 21 maja 2019 został powołany  przez Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Marka  Bębenka na stanowisko Komendanta Miejskiego PSP w Krakowie.


St. bryg. Paweł Knapik służbę w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie rozpoczął w 1996 roku. Niemal od samego początku był związany z Wydziałem Operacyjnym tutejszej komendy. Od 01.03.2006 piastował funkcję Zastępcy Naczelnika Wydziału Operacyjnego a od 1.08.2012 zajmował stanowisko Naczelnika tego wydziału.

Podczas swojej służby st. bryg. Paweł Knapik brał udział i kierował wieloma skomplikowanymi akcjami ratowniczo-gaśniczymi, a także organizował i kierował pracami sztabu tych akcji. Ponadto był autorem rozwiązań dotyczących planowania i realizacji zabezpieczenia operacyjnego w zakresie ochrony ppoż. wielu imprez masowych i zgromadzeń na terenie województwa małopolskiego (m.in.: obchodów rocznicy wyzwolenia obozu koncentracyjnego Auschwitz – Birkenau, zawodów Pucharu Świata w Skokach Narciarskich w latach 2004-2019, wizyt Papieża Jana Pawła II a także Papieża Benedykta XVI, Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016, Sesji Plenarnych UNESCO w Krakowie w 2017r czy też Szczytu Klimatycznego COP 24 na terenie woj. małopolskiego w 2018r).

Funkcjonariusze i pracownicy cywilni  Komendy Wojewódzkiej PSP dziękują za współpracę Komendantowi st. bryg. Pawłowi Knapikowi życząc powodzenia, satysfakcji i dalszych sukcesów w kierowaniu Komendą Miejską PSP w Krakowie.

 
 
 
 
 
 

❮❮  Wróć do listy aktualności