Przekazanie pakietów medycznych dla jednostek OSP z terenu powiatu miechowskiego

24 czerwca br. na terenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Miechowie odbyło się przekazanie sprzętu i środków ochrony dla wytypowanych jednostek OSP z terenu powiatu miechowskiego.


Specjalne zestawy przeznaczone są m.in. do realizacji zadań związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem skutków rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-CoV-2. Składają się z opryskiwacza spalinowego, 5 kg koncentratu - środka wirusobójczego, 4 szt. kombinezonów ochronnych, 4 szt. półmasek ochronnych typu FFP2, 50 par nitrylowych rękawiczek ochronnych, 1 litra oleju silnikowego oraz 4 szt. gogli ochronnych.

Zakup sprzętu został sfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020, Projekt Małopolska Tarcza Antykryzysowa – Pakiet Medyczny.

W uroczystym przekazaniu sprzętu udział wzięli Komendant Powiatowy PSP w Miechowie mł. bryg. Michał Majda wraz ze swoim zastępcą st. kpt. Mariuszem Idzikiem oraz radny sejmiku województwa małopolskiego – Pan Mirosław Dróżdż i Starosta Miechowski – Pan Jacek Kobyłka, którzy zabrali głos i podziękowali jednostkom ochotniczych straży pożarnych za dotychczasowy wkład w walce z pandemią koronawirusa.

Po oficjalnej części związanej z przekazaniem sprzętu odbyło się szkolenie przeprowadzone przez strażaków jednostki ratowniczo – gaśniczej w Miechowie z zakresu prawidłowego użytkowania opryskiwaczy spalinowych.

Tekst: KP PSP Miechów

Zdjęcia: KP PSP Miechów

 
 
 
 
 
 
 
 

❮❮  Wróć do listy aktualności