Strażacy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wadowicach w akcji "Gaszyn Challenge".

 
Strażacy z KP PSP w Wadowicach podjęli wyzwanie w ramach ogólnopolskiej akcji charytatywnej "Gaszyn Challenge".

 
Strażacy ze zmiany II JRG w Wadowicach na czele z dowódcą JRG bryg. Jerzym Leśniakiewiczem odpowiadając na nominacje Komendy Powiatowej PSP w Suchej Beskidzkiej i Komendzie Powiatowej PSP w Gorlicach, Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Andrychowie, Urzędu Miejskiego w Wadowicach a także jednostek ochotniczych straży pożarnych w Radoczy, Wadowicach, Przytkowicach i Zakrzowie, podjęli wyzwanie  w ramach akcji charytatywnej "Gaszyn Challenge".
 
Po wykonaniu zadania strażacy JRG w Wadowicach nominowali kolejne instytucje, tj.: Miejskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Oświęcimiu, Fundację Rozwoju Kynologii Ratowniczej w Wieprzu oraz firmę KZWM "Ogniochron" w Andrychowie.
 
Przypomnijmy, że celem tej ogólnopolskiej akcji społecznej jest zebranie funduszy na pomoc w leczeniu dzieci cierpiących na SMA (rdzeniowy zanik mięśni). Zasady przystąpienia do akcji są bardzo proste - nominowane instytucje wykonują zadanie, którym jest wykonanie 10 "pompek". Za wykonanie ćwiczenia każda osoba wpłaca 5 zł, za niewykonanie wyzwania w ciągu 48 godzin – karne 10 zł. Wszystkie wpłaty są dobrowolne. Cała zebrana kwota zostanie przekazana na walkę z chorobą dla potrzebujących dzieci. https://www.siepomaga.pl/gaszynchallenge.
 
Warto wspomnieć, że koledzy-strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Andrychowie kilka dni wcześniej również wykonali swoje zadanie w ramach akcji "Gaszyn Chalange".
 

Dziękujemy wszystkim za otrzymane nominacje do wyzwania i możliwość wsparcia akcji.

 

Opracowanie, film i zdjęcia: mł. bryg. Jacek Kolber (KP PSP w Wadowicach).

 

   

 
 
 

❮❮  Wróć do listy aktualności