Strażacy w Małopolsce czuwają nad bezpieczeństwem harcerzy

18 lipca 2019 r. strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wadowicach ponownie wizytowali letni obóz harcerski w Stryszowie-Zalesiu. Był to jeden z ostatnich dni pobytu tej grupy harcerzy w w/w obozie, co było dobrą okazją do podziękowań za wzajemną współpracę. W sierpniu w tym obozie przebywać będzie kolejna grupa harcerzy, z którą również spotkają się strażacy aby zapoznać uczestników obozu ze sposobem alarmowania oraz postępowaniem na wypadek zagrożenia, jak również poruszyć inne zagadnienia w ramach prewencji społecznej.


Materiał TVP3 Kraków:

https://krakow.tvp.pl/43562396/malopolscy-strazacy-nadzoruja-lesne-obozy-harcerskie

 

18 lipca 2019 r. strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach przeprowadzili wizytację i kontrolę obozowiska harcerskiego w miejscowości Radocyna. W obozowisku przebywa 103 harcerzy z Okręgu Mazowieckiego ZHR Warszawa wraz z 10 opiekunami.

 

http://www.straz-gorlice.pl/aktualnosci/387-strazacy-z-wizyta-u-harcerzy-z-zhr-w-radocynie.html

 

            21 lipca 2019 r. strażacy po otrzymaniu informacji o możliwości wystąpienia wyjątkowo niebezpiecznego zjawiska pogodowego zagrażającego zdrowiu lub życiu ludzkiemu, realizując m.in. ustalenia „Protokołu uzgodnień w zakresie wzmocnienia bezpieczeństwa na obozach harcerskich pod namiotami”, przekazali ostrzeżenia meteorologiczne harcerzom, którzy aktualnie znajdowali się w obozach na terenie woj. małopolskiego. Na podstawie tej informacji harcerze z obozu zlokalizowanego w miejscowości Doły w powiecie brzeskim, podjęli decyzję o opuszczeniu obozu do momentu, w którym przestanie obowiązywać przedmiotowe ostrzeżenie. O słuszności tej decyzji może świadczyć to, że strażacy w Małopolsce do zdarzeń związanych z usuwaniem skutków burz, którym towarzyszyły intensywne opady deszczu oraz silne podmuchy wiatru, tej doby wzywani byli ponad 250 razy.

 

Opracowanie: mł. bryg. Sebastian Woźniak – rzecznik prasowy małopolskiego komendanta wojewódzkiego PSP.

Zdjęcia: archiwum KW PSP Kraków

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

❮❮  Wróć do listy aktualności