Strażacy w Małopolsce pomogli dostarczyć płyny dezynfekcyjne dla żłobków i przedszkoli

W ramach kolejnego etapu odmrażania gospodarki możliwe było otwarcie żłobków i przedszkoli. Jako dodatkowe wsparcie za pośrednictwem urzędów wojewódzkich oraz strażaków do żłobków i przedszkoli zostały przekazane środki do dezynfekcji.


1 i 2 maja z magazynu Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie wydane zostało około 45 tys. litrów płynów dezynfekcyjnych. Trafiły one do ok. 3 tysięcy podmiotów w 182 małopolskich gminach.

W przypadku Krakowa i powiatów ościennych dostawa była realizowana bezpośrednio do siedzib jednostek samorządu terytorialnego, natomiast w przypadku pozostałych powiatów – płyn dostarczany był do Komend Powiatowych Państwowych Straży Pożarnych, a potem siłami PSP i OSP do siedzib jednostek samorządu terytorialnego.

W pierwszej transzy płyny rozwożone były z wykorzystaniem 84 samochodów: 60 Państwowych i Ochotniczych Straży Pożarnych, 10 (ciężarowych) 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej, 3 Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego, 8 Karpackiego Oddziału Straży Granicznej, 2 Państwowej Straży Rybackiej w Krakowie i 1 Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Łącznie w ramach dwóch transzy strażacy w Małopolsce pomogli w przekazaniu niemal 11 000 sztuk płynu do rąk oraz ponad 12 000 sztuk płynu do dezynfekcji.

 

Opracowanie: mł. bryg. Sebastian Woźniak - rzecznik prasowy Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP na podstawie informacji MUW w Krakowie.

Zdjęcie: KM PSP w Tarnowie.

❮❮  Wróć do listy aktualności