Tragedia w Baczkowie

17 lipca 2020 o godzinie 23:15 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w  Bochni wpłynęła informacja o tym, że w miejscowości Baczków samochód osobowy, którym jechały cztery osoby,  wypadł z drogi i uderzył w betonowy mostek.


Dyżurny Operacyjny Powiatu niezwłocznie na miejsce zdarzenia wysłał dwa zastępy GBARt 2,5/16 oraz zastęp SCRt z JRG Bochnia,  zastęp GBA 2/16 z OSP Baczków a także zastęp GBARt 2/24 z OSP Dziewin. Ponadto na miejsce wypadku  zadysponowany został Oficer Operacyjny Powiatu z KP PSP Bochnia.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia Kierujący Działaniem Ratowniczym dokonał rozpoznania, w wyniku którego stwierdził, że samochód osobowy uderzył w betonowy mostek  oraz  że  w  znacznie uszkodzonym pojeździe znajdują się cztery nieprzytomne osoby.

Działania strażaków polegały na wykonaniu dostępu do poszkodowanych osób za pomocą sprzętu hydraulicznego, wydobyciu ich  z pojazdu oraz wdrożeniu wraz z ratownikami medycznymi PRM medycznych czynności ratunkowych. Obecny na miejscu zdarzenia lekarz stwierdził zgon trzech osób natomiast czwarta osoba została przetransportowana śmigłowcem LPR do szpitala w Krakowie. Przed zakończeniem działań uzyskano informację o śmierci czwartej ofiary wypadku w szpitalu.

W akcji ratowniczej  brało udział  10 strażaków PSP, 10 strażaków OSP, 9 ratowników PRM, śmigłowiec LPR,  9 policjantów KPP w Bochni oraz prokurator Prokuratury Rejonowej w Bochni.

 
 
 

❮❮  Wróć do listy aktualności