Udział Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z Ochotniczej Straży Pożarnej w Przytkowicach w Międzynarodowej Olimpiadzie CTiF w Szwajcarii

W dniach 14-21 lipca 2019 roku w Martigny w Szwajcarii odbyła się XXII Międzynarodowa Olimpiada CTIF, w której udział wzięło łącznie 56 drużyn z 26 państw z całej Europy a nawet z dalekiej Japonii, w tym 3 młodzieżowe drużyny pożarnicze z Polski. Wśród startujących MDP szczególnie wyróżniła się reprezentacja dziewcząt z Ochotniczej Straży Pożarnej w Przytkowicach (gmina Kalwaria Zebrzydowska, powiat wadowicki, województwo Małopolskie) biorąca udział w zawodach jako wicemistrz Polski CTiF z 2018 roku.


Po zaciętej walce w dwóch konkurencjach przeprowadzonych w miejskim kompleksie sportowym, tj. biegu sztafetowym oraz rozwinięciu bojowym MDP z OSP w Przytkowicach w składzie: Małgorzata Górecka, Amelia Jarguz, Zofia Szczęsny, Patrycja Pasternak, Aleksandra Rudecka, Sandra Maniek, Magdalena Wojnowska, Wiktoria Syrek, Marta Serwin oraz Milena Pamuła przy wsparciu wiernych kibiców z rodzinnej miejscowości wywalczyła 5 miejsce w kategorii MDP dziewcząt (na 18 drużyn) oraz 15 miejsce w kategorii tzw. open (na 56 drużyn).

Nasza MDP wraz z opiekunami z Zarządu OSP w Przytkowicach: dh. Robertem Rudeckim, dh. Wiesławem Rudeckim oraz dh. Andrzejem Zamysłowskim zajęła nie tylko wysokie lokaty w rywalizacji typowo pożarniczej, ale także 1 miejsce w tzw. grze terenowej a wspólnie z koleżankami z MDP OSP Racławówka i kolegami z MDP OSP Krzeszów z Podkarpacia zajęła 3 miejsce w tzw. prezentacji narodów uczestniczących w olimpiadzie.

Trzeba dodać, że oprócz rywalizacji sportowej, młodzi adepci sztuki pożarniczej mieli okazję zwiedzić ciekawe zakątki szwajcarskiego kantonu Valais, podziwiając przy tym przepiękne alpejskie plenery, nawiązać liczne kontakty ze swoimi rówieśnikami z innych krajów, promując przy tym atrakcje Małopolski, w tym również gminy Kalwaria Zebrzydowska.

Należy wspomnieć, że zawodniczki MDP z OSP w Przytkowicach pracowały na swój sukces od wielu miesięcy, uczestnicząc dwa razy w tygodniu w treningach siłowo-szybkościowych pod nadzorem trenera sportowego Krzysztofa Studnickiego oraz poświęcając wiele godzin na doskonalenie umiejętności technicznych pod okiem wymienionych wcześniej opiekunów z Zarządu OSP w Przytkowicach a także biorąc udział w specjalnym obozie kondycyjnym w dniach 21-30 czerwca 2019 roku w Zarzeczu niedaleko Rzeszowa.    

Nie można zapomnieć o wsparciu jakie drużyna z Przytkowic otrzymała ze strony licznych podmiotów i instytucji w czasie przygotowań oraz udziału w olimpiadzie, w tym m.in. ze strony Państwowej Straży Pożarnej (8,4 tys. zł): dofinansowanie udziału w obozie kondycyjnym MDP, pokrycie kosztów transportu i udostępnienie autokaru z Komendy Wojewódzkiej PSP w Rzeszowie na wyjazd do Szwajcarii.

Życzymy dalszych sukcesów.

 

Opracowanie: na podstawie informacji - mł. bryg. Jacek Kolber (KP PSP w Wadowicach),

Zdjęcia: archiwum OSP Przytkowice i UM Kalwaria Zebrzydowska.

 

 
 
 

❮❮  Wróć do listy aktualności