W dniu 9 sierpnia 2019 roku w ramach 76 Tour de Pologne Amatorów rywalizowali strażacy Państwowej i Ochotniczych Straży Pożarnych.

W dniu 9 sierpnia 2019 roku w ramach 76 Tour de Pologne Amatorów na trudnym górskim etapie po drogach Podtatrza rywalizowali strażacy Państwowej i Ochotniczych Straży Pożarnych. Sklasyfikowanych zostało 53 zawodników. Tytuł Mistrza Polski Strażaków zdobył Adam Adamkiewicz który pokonał całą trasę z czasem 1:41:40


Nagrody w imieniu Komendanta Głównego PSP gen. brygadiera Leszka Suskiego, który objął Honorowym Patronatem tę imprezę, wręczył st. bryg. Marek Bębenek - Małopolski Komendant Wojewódzki PSP.

W czasie zawodów czynny był namiot promocyjny w którym wszyscy zainteresowani mogli dowiedzieć się więcej o pracy strażaków, możliwościach podjęcia służby w naszej formacji a także otrzymać strażackie upominki.

Uroczystość zwieńczyło integracyjne spotkanie zawodników, które było okazją do wymiany doświadczeń zawodowych i sportowych jak również nawiązania nowych cennych znajomości pomiędzy strażakami – sportowcami.

W związku z organizacją 76 Tour de Pologne Amatorów Komendant Główny PSP wystosował okolicznościowy list w którym podziękował organizatorom i zawodnikom za inicjatywę i współzawodnictwo.

List Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej

Poniżej link do strony z oficjalnymi wynikami:

http://www.tourdepologneamatorow.pl/wp-content/uploads/2019/08/Straz.pdf

❮❮  Wróć do listy aktualności