Wypadek w Podrzeczu

16 maja około godziny 9.33 zastępy z JRG nr 1 i 2 w Nowym Sączu, OSP Brzezna oraz OSP Podrzecze zadysponowane zostały do działań w Podrzeczu. 


 Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Samochodami podróżowało łącznie 7 osób w tym troje dzieci. W chwili przyjazdu strażaków na miejsce zdarzenia jeden z samochodów znajdował się w przydrożnym rowie, natomiast drugi pozostawał na jednym pasie jezdni w kierunku Starego Sącza.

Pierwszym pojazdem podróżowała kobieta z trójką dzieci. Wszyscy o własnych siłach opuścili samochód, jedno dziecko uskarżało się na dolegliwości. W drugim samochodzie podróżowało trzech mężczyzn z których dwóch opuściło samochód o własnych siłach, a trzeci został zakleszczony w pojeździe. Z pojazdów wyciekły płyny eksploatacyjne.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w pojazdach, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym. Wykonano dostęp do zakleszczonego w pojeździe mężczyzny przy użyciu zestawu narzędzi hydraulicznych. Na czas prowadzonych działań jezdnia została zablokowana w obu kierunkach. Na miejsce zdarzenia docierały kolejne karetki oraz Policja.

Po wykonaniu dostępu do poszkodowanego oraz jego ewakuacji na desce ortopedycznej nastąpiło przekazanie mężczyzny ratownikom medycznym Pogotowia Ratunkowego. Na miejsce przyleciał śmigłowiec LPR. Jeden z poszkodowanych został przekazany załodze LPR. Wszyscy uczestnicy zdarzenia zostali przetransportowani do szpitali. Wykonano sorpcję rozlanych płynów eksploatacyjnych sorbentem. Po wykonanych czynnościach przez Policję, pojazdy wraz z pozostałościami zostały usunięte przez Pomoc Drogową. Działania strażaków trwały ponad trzy i pół godziny.

 
 
 
 
 
 

❮❮  Wróć do listy aktualności