Ćwiczenia na wypadek wystąpienia koronawirusa

W dniu 4 marca 2020 roku zostały przeprowadzone ćwiczenia z udziałem Państwowej Straży Pożarnej w dwóch szpitalach (Uniwersyteckim w Krakowie i w Myślenicach), w przypadku, gdy wystąpiłaby konieczność uruchomienia dodatkowych powierzchni przeznaczonych do diagnozowania osób z podejrzeniem lub zakażeniem koronawirusem. Ćwiczenia te polegały na rozstawieniu mobilnych izb przyjęć (przy szpitalu w Prokocimiu rozstawione zostały dwa namioty o powierzchni ponad dwudziestu metrów kwadratowych), które służyłyby takim pacjentom.


Ćwiczenia zostały zorganizowane przez Wojewodę Małopolskiego Piotra Ćwika i Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego st. bryg. Marka Bębenka. Były one również okazją do omówienia innych aspektów współdziałania Państwowej Straży Pożarnej ze służbami medycznymi (m.in. obowiązujących w takich sytuacjach procedur).  

Więcej o podstawowych zasadach, których przestrzeganie jest konieczne, aby zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa na stronie: https://www.gov.pl/web/zdrowie/co-musisz-wiedziec-o-koronawirusie

Zdjęcia: https://www.malopolska.uw.gov.pl

 
 
 
 
 

❮❮  Wróć do listy aktualności