Nowy Sącz, ul. Węgierska – pożar marketu ze sprzętem RTV i AGD

W poniedziałek 21 września około godziny 6.36 zastępy z JRG nr 2 nr 1  w Nowym Sączu oraz zastępy najbliższych jednostek OSP zadysponowane zostały do zdarzenia w Nowym Sączu przy ulicy Węgierskiej.


       Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że w markecie nie było osób a z całej połaci stropodachu wydobywały się kłęby dymu. Ze względu na zadymienie, wysoką  temperaturę oraz zawalone elementy stropodachu nie było możliwości wejścia do wnętrza budynku.

        Działania gaśnicze prowadzono przez dostępne drzwi i okna w obiekcie.  Z podnośnika przez stropodach podjęto próby przedostania się do obiektu w celu podania skutecznych prądów wody.  Jednak ze względu na nagrzanie konstrukcji stropodachu oraz zadymienie nie było również możliwości wykonania otworów w celu podania środka gaśniczego. W związku z tym prowadzono działania mające na celu schłodzenie konstrukcji stropodachu oraz równocześnie  podawano prądy wody do wnętrza budynku poprzez dostępne drzwi i okna w budynku. Dach chłodzono wodą a w celu stłumienia pożaru podano pianę. Po schłodzeniu konstrukcji stropodachu,  wykonano w nim otwory w celu oddymienia budynku oraz podania prądów środka gaśniczego do wnętrza.

      Po zlokalizowaniu pożaru przystąpiono do wynoszenia spalonych  elementów stropu oraz wyposażenia. W działaniach ratowniczo-gaśniczych brało udział 24 zastępy i 103 strażaków. Do gaszenia wykorzystano podnośnik i drabinę mechaniczną oraz trzy cysterny. 

Opracowanie: KM PSP w Nowym Sączu.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

❮❮  Wróć do listy aktualności