Powiat wadowicki - członkowie ochotniczych straży pożarnych w akcji dostarczania maseczek ochronnych dla mieszkańców.

Członkowie ochotniczych straży pożarnych z terenu gminy Stryszów w działaniach pomocowych związanych ze zwalczaniem skutków epidemii koronawirusa SARS-CoV-2.


 
26 kwietnia 2020 roku członkowie jednostek ochotniczych straży pożarnych z terenu gminy Stryszów realizując działania pomocowe związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem skutków rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-CoV-2, w ramach współpracy jednostek ochrony przeciwpożarowej z samorządami lokalnymi, wzięli udział w akcji dystrybucji maseczek ochronnych na terenie gminy.

 
Pomoc druhen i druhów ze wszystkich jednostek OSP, po zadysponowaniu przez Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Wadowicach na wniosek wójta gminy Stryszów, polegała na dostarczeniu mieszkańcom każdego sołectwa, wspólnie z żołnierzami Wojsk Obrony Terytorialnej, maseczek ochronnych.

 
Trzeba zaznaczyć, że wszystkie czynności, jak zwykle w okresie epidemii, przeprowadzone zostały przez członków OSP zabezpieczonych we wszystkie niezbędne środki ochrony osobistej a ich celem było zminimalizowanie zagrożenia wzajemnego zarażenia koronawirusem SARS-CoV-2.

 

Opracowanie: mł. bryg. Jacek Kolber (KP PSP w Wadowicach)
Zdjęcia: S. Zabiegaj (OSP Stryszów), P. Piwowarczyk (OSP Łękawica), P. Zawiła (www.cameralove.pl)

 
 
 

❮❮  Wróć do listy aktualności