Seria groźnych wypadków drogowych

W godzinach nocnych z piątku na sobotę (17/18.07) strażacy ratownicy brali udział w trzech wypadkach, w których poszkodowani zostali podróżujący pojazdami.


     W Krzyszkowicach na drodze krajowej nr 7 ok. godziny 21.00 doszło do poślizgu samochodu osobowego, który wpadł do przydrożnego rowu i dachował. Podróżni wydostali się z pojazdu przy pomocy osób postronnych. Jedna z nich została poszkodowana i udzielono jej Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Ratownicy medyczni ZRM po wstępnym zaopatrzeniu na miejscu zdarzenia przewieźli ranną do szpitala.

      Drugi wypadek miał miejsce na drodze krajowej 52 w miejscowości Izdebnik ok. godziny 24.00. Samochód osobowy uderzył w drzewo. Siła uderzenia była tak wielka, że silnik został wyrwany z mocowań i znajdował się ok. 100 m od nadwozia pojazdu. W tym zdarzeniu dwie osoby zostały poszkodowane i zabrane przez ZRM do szpitala.

      Dwie i pół godziny później (02.30) kolejny wypadek w miejscowości Pcim na drodze powiatowej. Samochód osobowy uderzył w bariery ochronne, latarnię uliczną i zatrzymał się do góry kołami oparty o bariery i złamany słup oświetleniowy. Kierujący został poszkodowany i pozostawał w pojeździe. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, ustabilizowali pojazd, wykonali dostęp do osoby poszkodowanej wykorzystując narzędzia hydrauliczne i zabezpieczyli ją do czasu przyjazdu i przekazania ratownikom medycznym z ZRM. Wezwane służby pogotowia energetycznego odłączyły zasilanie uszkodzonej latarni. We wszystkich zdarzeniach priorytetowe działania ratowników to pomoc osobom poszkodowanym, kolejne czynności to usuwanie zniszczonych części pojazdów, płynów ropopochodnych z jezdni. W działaniach udział brały zastępy ratownicze JRG Myślenice, JRG Wadowice, OSP Krzyszkowice, OSP Krzywaczka, OSP Pcim. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

❮❮  Wróć do listy aktualności