Zbiórki krwi w ramach akcji "Krew dla Tomka".

 

W ostatnich dniach, w ramach przedsięwzięcia pod hasłem "Krew dla Tomka" dedykowanemu powracającemu do zdrowia po przeszczepie płuc st. ogn. Tomaszowi Kożuchowi z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Wadowicach, przeprowadzono dwie akcje zbiórki krwi.


21.11.2020 roku w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzeszczach (powiat oświęcimski) przeprowadzono akcję krwiodawstwa zorganizowaną przez Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża "Strażak" działający przy Komendzie Powiatowej PSP w Oświęcimiu; chęć oddania krwi zgłosiło ponad 70 osób - ostatecznie udało się pozyskać ponad 20 litrów "czerwonych kropelek" od 45 uczestnikow akcji. Warto wspomnieć, że również członkowie Klubu Honorowych Dawców Krwi przy Kopalni Węgla Kamiennego "Brzeszcze" w Brzeszczch wzięli udział w bliźniaczej akcji - zebrano prawie 10 litrów krwi od 22 dawców (spośród 67 chętnych).

Następnego dnia - 22.11.2020 roku - w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Izdebniku (powiat wadowicki) przeprowadzono kolejną akcję krwiodawstwa; tutaj chęć oddania krwi zgłosiły 54 osoby - ostatecznie od 47 krwiodawców udało się pozyskać ponad 21 litrów "eliksiru życia".

Wszystkim, którzy przyczynili się choćby w najmniejszym stopniu do powodzenia akcji "Krew dla Tomka" składamy serdeczne wyrazy podziękowania!!!


Przypominamy, że krew można oddawać do 15.12.2020 roku w terenowych oddziałach Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie pod hasłem „Krew dla Tomka” na numer miejsca poboru M228 - kolejna akcji krwiodawstwa na terenie powiatu wadowickiego odbędzie się w dniu 6.12.2020 roku w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Choczni.


Opracowanie: mł. bryg. Jacek Kolber (KP PSP Wadowice)
Zdjęcia: druh Grzegorz Stachura (OSP Włosienica) i archwium facebook OSP Izdebnik.

 
 
 
 

❮❮  Wróć do listy aktualności